Bře
27

baskervillAutorem 2 pražských Wherigo „Za pražskými vodniky“ (což byla vlastně první Wherigo v Praze) a „Jako dr. Watson: Pes Baskervillský“ je rodinný tým Fanda199. Při bližším dotazu kdo z nich tří je vlastně autorem ovšem zjistíte, že nejde vlastně o autora, ale o autorku. Po skončení Wherigo eventu v Prostějově jsem položil Evě několik otázek:

Na eventu v Prostějově jsem tě představoval ostatním účastníkům jako „první dámu českého Wherigo“. Doufám, že tahle moje otázka nebude příliš genderově nekorektní – jak jsi se k tomu coby „ženská“ dostala ?

Syn Fanda (11 let) rád brouzdá po netu (po geocaching.com obzvláště rád) a na jaře objevil v Davli modrou ikonku, a ona to byla WIG keš a že ji chce odlovit. V tu chvíli jsme uvažovali o koupi nové navigace, tak proč ne Garmin Colorado, které to umí. Po úspešně odehrané Davli jsme zkusili i Stříbrnou Lhotu a strašně nás to nadchlo. Náhodou mi potom kamarádka říkala, že chce nějakou WIG také vytvořit a já si řekla – když může ona, můžu i já?

Při tvorbě Wherigo catridgí jde nejen kvalitní námět či scénář, ale (dnes obzvlášť) také o to doslova se proprat s nepříliš stabilním Wherigo Builderem, nedostatečnou dokumentací, nekompatibilitami verzí builderu, playeru, platforem pro player… Takže předpokládám, že asi působíš v IT branži, když tě tohle neodradilo ?

Ne, nepůsobím. Ale myslím si, že Builder je vytvořen právě pro ty, kteří IT nerozumí a je hlavně pro laiky. Proto IT mají pocit, že mu něco chybí a že by měl být lepší…. Nám všem ostatním to ale stačí, pro vytvoření cartridge není potřeba nějakých zvláštních znalostí, stačí logické myšlení.

Tvoje cartridge jsou na první pohled rozeznatelné od ostatních díky grafickému zpracování. Kdo je ilustrátorem ?

Mám kamarádku Doris, která je profesionální malířka. Poprosila jsem ji, zda by mi obrázky nenakreslila, vztah byl ale obchodní – za obrázky jsem ji zaplatila (u Vodníků 300,- Kč, u Psa bylo obrázků víc, ty stály 400,- Kč). Velikou výhodou je to, že jsou velice pěkné a plní účel. S každým obrázkem si pohrála a nakreslila mi přesně to, co jsem si představovala a nejsou žádné problémy s autorskými právy. Pokud by měl někdo zájem, ráda předám kontakt.

Nějaké plány v oblasti Wherigo do budoucna ?

Ještě uvažujem o tvorbě jedné WIG, která by byla odehratelná i pro vozíčkáře, ale tak, aby milovníci náročnějších terénů také nebyli ošizeni. Ale nejtěžší je vždy vymyslet pěkný příběh, tak stále přemýšlíme…

A osobní plány vůbec ?

Bez komentáře

Dokázala bys odpovědět na otázku „Kam kráčíš, Wherigo ?“

Že by dopředu?
Teď vážně, myslím si, že hlavním smyslem WIG je skutečně „lepší multinka“, WIG – Průvodce, který ukáže pěkná a zajímavá místa. Jenom my Češi jsme hodně nároční a chceme k tomu ještě příběh, náročnější úkoly, zaměstnat nohy a hlavu… Ideálem je tedy hra, která toto vše splňuje.

VN:F [1.9.5_1105]
Hodnocení: 4.0/5 (celkem 9 hlasů)
Fanda199, 4.0 out of 5 based on 9 ratings
Sdílej s přáteli:
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks


Zaslat komentář


- 2 = one

Jméno: 
Email: 
URL: 
Text komentáře: