wherigoWherigo (čti “vér-aj-gou”) spatřilo světlo světa na počátku roku 2008 současně s novou GPS Garmin Colorado. A podobně jako se „Kolouš“ zpočátku potýkal se spoustou problémů, některými byl vychvalován, jinými proklínán – tak i Wherigo si obtížně získávalo své místo na slunci…

Použiji-li parodii na reklamní slogan „Geocaching: The sport where you are the search engine“, mohl bych Wherigo definovat jako „Wherigo: Computer game where you are the player character“.

Máte-li k dispozici vhodné GPS zařízení disponující Wherigo playerem (třeba to zmíněné Colorado, ale dnes je už podporována řada dalších zařízení), můžete si z internetu stáhnout hru, v terminologii Wherigo nazývanou jako „cartridge“. Ta je zasazena do určitého místa; i když jsou i výjimky – některé cartridge jsou vytvořené tak, že je lze hrát kdekoliv.

A podobně jako v počítačové hře pohybujete postavou hráče po hrací ploše, tak je tomu i u Wherigo hry. Jenom s tím malým rozdílem, že postava hráče jste přímo vy, a po hrací ploše (tedy v terénu) se pohybujete vlastní silou. To vše na základě instrukcí z Wherigo playeru – např. hledáte různé indicie (jak reálné, tak i pouze simulované playerem), plníte nejrůznější úkoly, a na závěr je obvykle (i když tomu tak nutně nemusí být) klasická krabička s pokladem.

VN:F [1.9.5_1105]
Hodnocení: 4.3/5 (celkem 15 hlasů)
Co to vlastně je Wherigo ?, 4.3 out of 5 based on 15 ratings
Sdílej s přáteli:
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks


Komentáře:
2 komentářů k článku "Co to vlastně je Wherigo ?"
kohi napsal 31. 5. 2009 v 14:37

Ahoj, slyšel jsem že je možné hrát wherigo i bez PDA nebo colorada atp… je to možné?


admin napsal 31. 5. 2009 v 16:27

Ano – kromě „oficiálních“ playerů pro některé Garminovské GPS a pro PDA lze použít Matějčíkům OpenWIG, který lze provozovat na všech zařízeních s mobilní Javou (J2ME) a mají interní GPS anebo umožňují připojení externí GPS např. přes Bluetooth – tedy dnes prakticky každý mobilní telefon.
Neustále lámu Matějčíka, aby k tomu napsal nějaký obšírnější článek, zatím jsou informace k nalezení zde http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=7215


Zaslat komentář


five - = 4

Jméno: 
Email: 
URL: 
Text komentáře: