Jak jsem se dočetl na astronomickém webu, jaro letos začíná 20. března ve 12.43. To si nejspíš už příští rok pamatovat nebudete. Ale třeba vám utkví v paměti, že s jarní rovnodenností v roce 2009 spatřil světlo světa (tedy vlastně světlo LCD displejů) tento web…

Jak to vlastně všechno začalo ?

Někdy koncem loňského roku jsem si řekl, že by nebylo marné udělat taky jednou geoevent v Prostějově. Kačerů je nás tu už požehnaně, spoustu jich ještě osobně neznám, i nějaké kešky tady máme.
Pak jsem si ale uvědomil, že takové akce moc organizovat neumím. Nemá-li to být jenom obyčejné posezení v hospodě („za bodík“), tak to chce nějaký nápad, náplň, program, něco co bude lidi bavit. A tohle není zrovna moje parketa…

No a pak mne napadlo, jak si to zjednodušit. Když jsem loni vytvořil Wherigo „Zámecký park v Čechách pod Kosířem“, oslovilo mne pár lidí, kteří se ptali, jak na to. Něco málo jsme pořešili mailem. Ale co se tak sejít, popovídat si o tvorbě cartridgí, a hlavně si to prakticky zkusit? To je přece smysluplná náplň eventu!
Asi správně tušíte, že to až takové zjednodušení nebylo. Přesněji řečeno, byla to docela fuška. Jenom díky šťastné souhře náhod (a hlavně díky pomoci tria Fanda199 + mikdev + matejcik) to neskončilo fiaskem. Když bylo po eventu, tak jsem si oddechl.

Jenomže…
Jak říkají Francouzi – „Cherchez la femme“.  V následné mailové diskuse po eventu – když jsme dávali dohromady nějaké materiály pro zúčastněné – poslala Eva (z týmu Fanda199) matejcikovi tento mail:

Ahoj,
dívala jsem se na ten blog http://wherigodev.blogspot.com/ o kterém jsi mluvil a moc se mi to líbilo. myslíš, že by bylo rozumné udělat něco podobného i v češtině? Tak, aby to nebyla diskuze, jen by se tam dávaly články o všeobecných tématech. Webů zdarma je fůra, a když porovnám počet těch, co hrají WIG v USA a v ČR, tak paradoxně máme mnohem více hráčů.

Matejcik to přeposlal na mne a na Sutecha, začalo se diskutovat o formě (wiki, web, blog…), vymýšleli jsme obsah, oslovovali další potenciální autory (nelze nezmínit me2d09 – který má OBROVSKOU zásluhu nejen na obsahu webu, ale také na jeho funkčnosti), začali tvořit strukturu webu, hledat vhodný CMS, přesunuli jsme diskusi z mailů na interní autorské phpBB fórum…

Výsledek našeho snažení můžete posoudit na těchto stránkách. Budeme rádi, pokud vám tyhle informace budou k něčemu užitečné. A pokud cítíte, že máte k problematice také co říct, napište to do komentáře k jednotlivým příspěvkům. Anebo ještě lépe – napište sami nějaký další příspěvek. Problematika je to docela rozsáhlá a tak jistě bude o čem psát.

Za autorský tým

ZCh
šéfredaktor – ne pro své schopnosti, ale protože to nikdo jiný dělat nechtěl…

VN:F [1.9.5_1105]
Hodnocení: 4.3/5 (celkem 3 hlasů)
Slovo šéfredaktora na úvod, 4.3 out of 5 based on 3 ratings
Sdílej s přáteli:
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks


Zaslat komentář


+ 6 = ten

Jméno: 
Email: 
URL: 
Text komentáře: